M.A.C.E.

Medieval Ages' Combat Engagements Historyczna gra bitewna

Ogłoszenie

Od 01.01.2010 System Knights of Time przechodzi w projekt MACE. Osoby chcące być współautorami systemu są proszone o napisanie do admina PW z informacją o tym.

#1 2009-07-31 11:27:29

TomekM

Chorąży

Zarejestrowany: 2009-07-31
Posty: 9
Punktów :   

Proponowane zasady oblężeń

Witam wszystkich. To mój pierwszy post na tym forum. Jako miłośnikowi historii i gier bitewnych bardzo mi się spodobała idea darmowego systemu bitewnego tworzonego przez zapaleńców dla zapaleńców. Mam nadzieję, że też przyczynię się do jego rozwoju.
Oto początek proponowanych przeze mnie zasad dotyczących oblężeń:



Inżynierowie
Do zdobycia zamku czy umocnionego miasta niezbędne były machiny wojenne. Ich budową zajmowali się wyspecjalizowani konstruktorzy. Rzadko zdarzało się aby armia mająca w planach oblężenie transportowała ze sobą gotowe machiny oblężnicze, częściej były rozłożone na części i składane po rozpoczęciu oblężenia lub budowane od podstaw pod okiem inżynierów.
Do przystąpienia do oblężenia potrzebny jest nam przynajmniej jeden inżynier(max. Możemy wystawić 3 takie jednostki). Inżynier nadzoruje jednostki zaangażowane w budowę machin oblężniczych. Do zbudowania każdej z nich potrzebna jest odpowiednia ilość czasu i ludzi. Jednostki zaangażowane w budowę machin są wyłączone z walki przez cały czas trwania budowy. Rycerze nie mogą(a raczej nie chcą) budować maszyn.
NAZWA
CZAS
POTRZEBNI LUDZIE
TARAN
1 TURA
5ludzi
WIEŻA OBLĘŻNICZA
4 TURY
20 ludzi
KATAPULTA
2 TURY
10
BALISTA
3 TURY
12ludzi
ORANGER
6 TUR
20 ludzi

TUNEL MINERSKI
Kolejną pracą nadzorowaną przez inżynierów jest budowa tunelu prowadzącego do murów w celu uszkodzenia ich fundamentów lub umieszczenia tam materiałów wybuchowych. Do rozpoczęcia budowy tunelu potrzebny będzie inżynier i 20 ludzi. Podczas 1 tury wykopują oni 3 cale tunelu po każdej turze należy wykonać rzut na zawalenie się tunelu 1k6 wyniki 1,2 tunel się nie zawalił można kontynuować budowę, wyniki 3,4 mały zawał przerwa w budowie na 1 turę. 5,6 Tunel się zapada zabijając wszystkich budowniczych. O tym czy zginął inżynier decyduje rzut 1k6 (bo jako pracownik intelektualny nie zawsze siedzi pod ziemią;)) 1,2,3 przeżywa.  Inżynier zaangażowany w budowę tunelu nie może być zaangażowany w budowę machin. Gdy do niszczenia fundamentów używamy materiałów wybuchowych wyłom w murach powstaje gdy na 1k6 wynik to 1,2,3,4 gdy nie używamy prochu wyłom powstaje na 1,2,3.

Wszystkie liczby i wyniki testów są jeszcze nie przetestowane w grze

Offline

 

#2 2009-07-31 13:27:44

Tomek

Pieszy

Re: Proponowane zasady oblężeń

STATYSTYKI

TARAN*
OBRAŻENIA: 1K6/2 DLA WYNIKU 1 OBRAŻENIA WYNOSZĄ 0 (DLA BRAMY 1K6)
US K\Ś\M: 5\0\0
PRZEŁADOWYWANIE: atakuje w każdej turze
WYTRZYMAŁOŚĆ**:10
SZYBKOŚĆ K\Ś\M: 4 CALE
ZASIĘG0\0\0

KATAPULTA
O:1K6- 2
US: 2\2\1
P: 1 TURA
W: 8
SZ:3 CALE
Z: 10\15\20

BALISTA
O: 1K6- 1
US:3\3\2
P:2 TURY
W:10
SZ:3 CALE
Z: 15\20\25

ORANGER
O: 1K6
US: 4\3\3
P: 3 TURY
W: 15
SZ: 3 CALE***
Z: 25\30\35

WIEŻA OBLĘŻNICZA
O:-------------------------------
US:------------------------------
P: -------------------------------
W: 25
SZ: 3 CALE
Z: ------------------------------
* Taran musi stykać się z murem lub bramą aby atakować
** każde trafienie z łuku z dystansu średniego i krótkiego zadaje 1 obrażeń każdej maszynie, trafienie z kuszy z dystansu krótkiego i średniego 2 z dalekiego 1, a z ręcznej broni palnej odpowiednio 2 i 3
*** Przed ruchem należy oranger rozłożyć na części(1 tura) i ponownie złożyć po zakończeniem ruchu(1 tura)

 

#3 2009-07-31 13:31:35

Tomek

Pieszy

Re: Proponowane zasady oblężeń

MURY
Wytrzymałość muru kamiennego wynosi 30, drewnianej palisady 15. Mury twierdzy dzielą się na mające 5 cali fragmenty, straty zadane przez wroga liczy się dla każdego fragmentu osobno.

MODYFIKATORY
Jednostki strzelające do jednostek znajdujących się na murach -1 do US, do znajdujących się na wierzy -2 do US.  Strzelanie do obsługi maszyn +1 do US.

 

#4 2009-08-21 02:41:07

qeno

Pieszy

Re: Proponowane zasady oblężeń

Bardzo ciekawe zasady proponuje je wrzucić do podręcznika:) no co do machin też nieźle rozpisane a te bedące w zasadach tak średnio to wygląda:/

 

#5 2009-08-24 22:17:27

oggr

Imperator

Zarejestrowany: 2009-07-19
Posty: 131
Punktów :   

Re: Proponowane zasady oblężeń

Zasady zostały włączone do systemu.

Offline

 

#6 2009-09-02 15:28:59

TomekM

Chorąży

Zarejestrowany: 2009-07-31
Posty: 9
Punktów :   

Re: Proponowane zasady oblężeń

Jestem mile zaskoczony włączeniem propozycji moich przepisów do podręcznika. Szczerze mówiąc nie zaglądałem długo na forum systemu bo bałem się reakcji na moje wypociny. Mam pytanie czy zasady zostały przetestowane w grze?

Offline

 

#7 2009-09-02 18:22:32

oggr

Imperator

Zarejestrowany: 2009-07-19
Posty: 131
Punktów :   

Re: Proponowane zasady oblężeń

Zasady pokrywałt sie częściowo z tym co było w mechanice v2.0 jak widac zmieniono je trochę. Co do testów to ostatnio jest z tym mały problem bo ludzie najpierw sie porozjezdzali wszedzie (dla tego był zastuj na forum) a teraz część poszła do szkół i wraca do domów dopiero.

Offline

 

#8 2009-09-08 23:27:40

TomekM

Chorąży

Zarejestrowany: 2009-07-31
Posty: 9
Punktów :   

Re: Proponowane zasady oblężeń

Przy zasadach oblężeń zapomniałem o najprostszej "machinie", a mianowicie o drabinach.
Drabina jako urządzenie bardzo proste nie musi być budowana pod nadzorem inżyniera, a jej zrobienie zajmuje jedną turę. Drabinę nosi 4 ludzi, aby można było jej użyć pod mury musi z nią dojść przynajmniej dwóch. Jednostki oblegane mogą odepchnąć od murów drabinę, jeśli znajdują się na niej żołnierze drabina jest odepchnięta na 1k6 1,2,3 gdy jest pusta nie wykonuje się testu. Gdy jednostka będąca na szczycie drabiny jest związana walką to jednostki będące za nią mogą wejść wyżej gdy ta wygra walkę lub zostanie zabita wtedy kolejna jednostka zajmuje jej miejsce i kontynuuje walkę. Po drabinach jednostki poruszają się z połową swojej normalnej prędkości.

Offline

 

#9 2009-09-09 12:43:54

oggr

Imperator

Zarejestrowany: 2009-07-19
Posty: 131
Punktów :   

Re: Proponowane zasady oblężeń

raczej moglbym stwierdzić że poruszają się o odpowiedni poziom wzwyż jeśli już. No zapomnielismy o tym:D niestety wiąże sie to z pewna kwestią ktorej narazie nie chciałem poruszac a mianowicie budynki i zasady ich dotyczace czyli ruchu w nich itp. Ten rozdzial byl opracowywany ale z powodu natloku wszystkiego co sie z tym wiazalo narazie zawiesilem prace.

Offline

 

#10 2009-09-16 01:18:29

qeno

Pieszy

Re: Proponowane zasady oblężeń

true sporo was czeka pracy bo niewidziałem takowych zasad na stronce więc będziecie musieli je opracować:D widze że system się rozszerza mimowolnie:)

 

#11 2009-09-17 03:38:40

oggr

Imperator

Zarejestrowany: 2009-07-19
Posty: 131
Punktów :   

Re: Proponowane zasady oblężeń

no niestety lub stety:) system mimowolnie się cały czas rozszerza co chyba mnie cieszy ponieważ oznacza to że wychodzimy na przeciw oczekiwaniom graczy:)

Offline

 

#12 2009-10-16 00:25:09

oggr

Imperator

Zarejestrowany: 2009-07-19
Posty: 131
Punktów :   

Re: Proponowane zasady oblężeń

Jak na razie zasady oblężeń wyleciały z bety i będą dopracowywane zanim znów do niego wrócą. Machiny i reszta pozostały.

Offline

 

#13 2009-11-12 16:13:03

oggr

Imperator

Zarejestrowany: 2009-07-19
Posty: 131
Punktów :   

Re: Proponowane zasady oblężeń

Zasady są w podręczniku troszeczkę tylko zmienione dodałem jeszcze puszkarza i zastanawiam się jeszcze nad paroma pomysłami na ten temat.
A co wy droga braci dodalibyście do tego rozdziału?

Offline

 

#14 2009-11-26 20:07:40

oggr

Imperator

Zarejestrowany: 2009-07-19
Posty: 131
Punktów :   

Re: Proponowane zasady oblężeń

Tomku masz może jeszcze jakieś pomysły w tym dziale? Jakieś rozwinięcia pomysły idee?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.inzynieriabezpieczenstwa.pun.pl www.quitraging.pun.pl www.laptoptbakugan.pun.pl www.gry-online.pun.pl www.sojuszdywizjon303.pun.pl